Lodičky musí plavat dokud to jde

Dnešní události plné svědomitých výroků našich politiků.

Vše proběhlo tak jak mělo, voda je regulována Vltavskou kaskádou nám řekl v přímém přenosu pan premiér, v době kdy Slapy jsou neovladatelné, jak ukazuje obrázek z webu http://www.pvl.cz/portal/nadrze/cz/index.htm (staženo 2.6.2013 v 19,30 hodin)

Slapy přes maximální hladinu

Slapy přes maximální hladinu

prehrady

No alespoň zazněly jména politiků, kteří by měli v případě škod nést vrcholovou odpovědnost.

Ale v Událostech jsme taky slyšeli čelního představitele Prahy, že postupovali tak, aby do Prahy nemuselo jít víc vody než bylo nutné.  Patrně tedy, aby lodičky na Vltavě pluly co nejdéle na úkor protipovodňových opatření a vytvoření dostatečného prostoru v přehradách.

Zajímavý je i článek na Novinkách – http://www.novinky.cz/domaci/303699-zabrany-se-mely-v-praze-stavet-o-devet-hodin-drive-tvrdi-exprimator-svoboda.html , ten v dané souvislosti mluví sám za sebe, i když něco na tom předvolebním boji asi něco bude. (ke stažení v *.pdf). Ale, že by ODS ve své mekce v době hučící vody řešila PR se mi moc nezdá.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>